רשלנות רפואית בלידה
​​​​​​​

רשלנות רפואית במעקב הריון מוגדרת כמקרה בו הצוות הרפואי שטיפל ביולדת במהלך תקופת ההריון התרשל בכך שלא זיהה מומים שונים בעובר, או התרשל בכך שלא נתן ליולדת ולעובר את הטיפול וההשגחה המתאימים, כמו למשל במצב של רעלת הריון שלא טופלה וגרמה פגיעה בעובר.
 
רשלנות רפואית בלידה מוגדרת כהתרשלות בהליך הלידה עצמה, כגון מקרים בהם לא ניתן ליולדת טיפול רפואי הכרחי נוכח מצבה או מצב העובר, כמו למשל במקרים בהם לא ניתנת זריקה של סטרואידים להבשלת ריאות העובר למרות שניתן להעריך כי הלידה תתרחש בשבוע מוקדם (לפני שבוע 34 להריון), וכן במקרים בהם היולדת סובלת מזיהום אך לא מקבלת טיפול אנטיביוטי או שהטיפול ניתן באיחור.
 
קיימת קשת של אפשרויות להתנהלות רפואית רשלנית במעקב הריון או בניהול הלידה, כאשר לעיתים בני הזוג והיילוד שסבלו מתוצאות הרשלנות כלל לא מודעים לכך שניתן היה לגלות את הפגיעה כבר במהלך ההריון, או למנוע את הפגיעה מלכתחילה ע"י התנהלות רפואית סבירה ומקובלת.
 
לכן קיימת חשיבות עליונה בפניה לעו"ד בעל ידע רב וניסיון בתחום הרשלנות הרפואית בהריון ובלידה, בכל מקרה בו הרך הנולד סובל ממום מולד או כל פגיעה אחרת, וכן במקרים בהם העובר לא שרד את ההריון או את הליך הלידה.
 
לעו"ד גבאי ניסיון רב בטיפול בתביעות רשלנות רפואית במעקב הריון ובניהול הלידה, לרבות במקרים של ילודים אשר נולדו עם מומים קשים או כאלה שנהרגו כתוצאה מרשלנות רפואית מהסוג האמור. התביעות המוגשות ע"י משרדנו מגובות תמיד בחוות דעת של המומחים מהשורה הראשונה בתחומי המיילדות והגינקולוגיה, ונתמכות במומחים מובילים מתחומי רפואה נוספים, בהתאם ללקויותיו של היילוד. 
 
אלטמן קידום עסקים
דף הבית